pexels david mcbee 730564 1
pexels david mcbee 730564 1

5 Kripto Para Efsanesi

Bitcoin’e yatırım yapmak için büyük miktarda paranızın olması gerekir: Yanlış.

Bir Bitcoin’in şu anki fiyatı 60.000 ABD Dolarından yüksek olmasına rağmen, bir kullanıcı bu kripto para biriminin yalnızca bir kısmını satın alabilir. Yani bir Bitcoin alımı büyük yatırımlara konu olmamalıdır. Bernos, “Kesirli parçalardaki bu satış mülkünün piyasada daha fazla açıklığa izin verdiğini, bu nedenle birisi Bitcoin gibi bir kriptoaktifin 0.0001 parçasından satın almak isterse bunu sorunsuz bir şekilde yapabileceğini” belirtiyor.

Ödeme yöntemi olarak gittikçe daha fazla kullanılıyorlar: Doğru. 

Başlangıçta kripto para birimleri yalnızca yeni bir yatırım yöntemi olarak kullanılsa da giderek daha fazla uluslararası işletme bunları bir ödeme yöntemi olarak benimsiyor ve kabul ediyor. Tesla, Paypal veya Microsoft gibi şirketler, ürünlerini satın alırken zaten Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kabul ediyor.

Ciddi bir onayı yok: Yanlış. 

Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda, Japonya, İsviçre, Almanya ve diğerleri gibi ülkelerde, bu teknoloji halihazırda yoğun bir şekilde araştırılmıştır. Bazıları daha da ileri giderek, kripto para şirketlerinin banka olarak hareket etmelerine izin veren bir unvan edinmelerine izin verirken, diğerleri zaten diğer şeylerin yanı sıra kripto para birimleriyle temel hizmet hesaplarının ödemesini kabul ediyor.

Bitcoin güvensiz bir varlıktır: Yanlış.

Bitcoin, Blockchain üzerinde çalışan bir ağdır. İkincisi, halka açık ve herkes tarafından erişilebilir olan, dünya çapında dağıtılan bir tür “muhasebe kitabı” olarak çalışır. Ek olarak ve Bitcoin ademi merkeziyetçi olduğu için, dünyanın her yerinde bilgisayarları olan milyonlarca insan bir işlemin gerçek olduğunu doğrulamakla yükümlüdür. Bir saldırgan ağa sızmak isterse, Bitcoin ağının ne kadar güce sahip olduğunu grafiğe dökmek için, en az 80 trilyon orta sınıf bilgisayarın kapasitesine ihtiyaç duyacaktır.

Kripto para birimi borsaları güvensizdir: Yanlış.

Paranızı tutmanız için sizi kandırmaya çalışabilecek platformlar olsa da Buda.com gibi gerçek kripto borsaları yüksek güvenlik standartlarına sahiptir.