pexels pixabay 270348

Backlink Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dış SEO çalışması backlink ile yapılmaktadır en iyi bağlantı backlink dünyasından alınır. Backlink alımı kişiler kendi web siteleri kurarak doğal olarak link verebilir. Ancak yeni açılan bir siteden link verilmesi çok sağlıklı ve güvenilir olmayacağı için önceden satın alınan web siteleri satın almak gerekebilir. Böylece uzun süre kullanılan siteyi alıp link çıkışı vermek arama motorları tarafından güvenli olarak görülebilir. Burada da dikkat edilmesi gereken nokta alınan sitenin önceden spam olarak görülmemesidir.

pexels pixabay 270404

Kaliteli, özgün içerikleri olan ya da kurumsal olup kullanımı bırakılan siteleri alıp backlink almak çalışma yapılan sitenin görünürlüğünü artırmaktadır. Aynı zamanda eğer anlaşmak mümkünse kurumsal olan güvenilir kaynaklardan link çıkışı istemek ya da backlink çalışması yapmak sitenin kalitesini artıracaktır. Sürekli link çıkışı yapılan, yeni açılan sitelerden link alınması çalışma yapılan sitenin sıralamalarda gerilemesine neden olabilmektedir. Bu yüzden mümkün olduğunca az ancak kaliteli referans link alınması gerekmektedir. Aynı zamanda içeriklerle doğru orantılı, alakalı içerikler üreten farklı web sitelerden backlink alınması gerekir. Son yapılan arama motoru güncellemeleri içeriklere de önem verdiğini göstermektedir. Bu yüzden özgün, kaliteli,  semantik seo uyumlu içeriklerin oluşturulması da son derece önemlidir.

pexels markus spiske 965345

Kaliteli Backlink Alımının Avantajları

Referans alımı yapılacak sitelerin araştırılması, kaliteli kaynakların bulunması SEO çalışmaları açısından oldukça önemlidir. Özgün, aynı kategoride içerik sunan, uzun yıllar yayında olan sitelerden link alınması Google gibi arama motorları tarafından güvenilir ve sağlam alt yapılı site olarak algılanır. Bu yüzden çalışma yapılan sitenin ziyaretleri artar, doğal bir büyüme gözlenir. Arama motorlarında yüksek sıralamalara girmeyi sağlar. Kaliteli backlink satın al hizmetlerinden faydalanarak daha hızlı bir şekilde sitenin yükselmesi sağlanabilir. Yönlendirmeli trafik artacağı için okunurluk ya da izlenme oranı artar. Çalışma yapılan sitenin güncel olması durumunda sitede geçirilen süre artacağı için güvenilirlik derecesi de yükselir.