KrediBilgi | Kredi Başvurusu, Hesaplama, Bilgi Edinme

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi imkânı tanıyan bankaların sayısı günümüz de giderek artmakta ve ev hanımlarına farklı paketler kapsamında finansman sağlanmaktadır. Özellikle son yıllarda birbirleri ile rekabet içerisine giren bankalar, daha fazla müşteri edinerek portföyünü genişletmek adına çalışmayan kişilere daha kolay kredi veriyorlar. Bu kişiler bankalar nezdinde gelir belgesi olmayan tüketici olarak tanımlandığı için ev hanımları, gelir belgesiz ihtiyaç kredilerinden faydalanabiliyorlar.


Ev Hanımlarına Kredi
Ev hanımları çalışmadıkları ya da evde ek iş yapsalar bile gelirlerini belgeleyemedikleri için kredi çekemiyorlardı. Ancak bankalar, piyasadaki rekabetten kaynaklı olarak çalışmayan veya gelirini ispat edemeyen kişilere de finansman imkânı sunmaya başladıkları için artık ev hanımlarına kredi kullandırılmaktadır. Tabi, ev hanımı olarak kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman öncelikle kredi notunuz inceleneceği için kredi notunuzun yeterli gelmesi durumunda başvurunuzun onaylanacağını da unutmayınız.


Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
İş Bankası, TEB, Akbank, Garanti Bankası, Enpara, Şekerbank, Halkbank, Denizbank, Kuveyttürk, Aktifbank, Vakıfbank ve Odeabank ev hanımı olan kişilere kredi vermektedir. Ancak gerekli şartları sağladığınız taktirde diğer tüm bankalara da kredi başvurusunda bulunabilir ve talep ettiğiniz meblağ, geri ödeme için uygun bulunursa diğer kurumlarda size kredi verebilir. Peki, ev hanımlarına kredi başvurusu nasıl yapılır ve nelere dikkat etmek gerekmektedir?


Finans kurumları, gelir belgesi olmayan vatandaşların başvurularında öncelikle kredi notu performansını değerlendirmeye almaktadır. Kişinin önceki finansal geçmişi incelenerek, kredi notu hesaplanmakta ve düzensiz ödemelere ilişkin bir veri bulunmazsa başvurusu onaylanmaktadır. İkinci kriter ise başvuru sahibinin ek geliri olup olmadığıdır bu nedenle evinizden çalışarak bir gelir elde ediyorsanız, bunu başvuru sırasında bankanıza bildirmelisiniz. Ayrıca baba ya da annenizden kalma bir emekli aylığı alıyorsanız, bu da kredinizin onay almasında olumlu bir etkendir.


Ev hanımlarına kredi verilebilmesi için yukarıdakilerine ek olarak taşınmaz bir mülk ipotek ettirilebilir veya şartları sağlayan bir kefil bulunarak başvuru yapılabilir. Ayrıca varsa bankalardaki finansal varlıklarınızı da, geri ödemede sıkıntı yaşanmayacağına dair başvuru esnasında bankanıza beyan edebilirsiniz. Tüm bu etkenler, kredi başvurularında değerlendirilen kriterlerdir ve başvuru sahibi bunlardan en az birini sağlıyorsa kolay bir şekilde finansman verilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.