Kredi

Ev Kredisi Nasıl Çekilir

 

Kiralık evlerde oturmaktan bıktıysanız Ev Kredisi Nasıl Çekilir merak ediyorsanız siz de kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Hem de artık herkes bu fırsatı yakalayabilir. Toplu paranız olmasa bile artık sizde ev sahibi olabilirsiniz. Bankalar artık uygun faizlerle konut kredi vermekte. Çok uygun taksit tutarıyla aylık kira öder gibi evinize kavuşabilirsiniz. Evet bunların hiçbirisi hayal değil. Yapmanız gereken bütçenize en uygun ev kredisi verin bankayı bulmak bundan sonra ise nüfus cüzdanı gelir belgesi ve ikametgah adresiyle birlikte krediyi almak istediğiniz bankaya başvurabilirsiniz.

Fakat bankalar kredi skorları düşük olan ve daha önce kredi borcundan dolayı takip kararı çıkmış kişilere ev kredisi vermemektedir. Bundan dolayı biraz sıkıntılar çıkabilmektedir. Bazı bankalar ise ev kredisi için kefil isteyebilmektedir. Bunlar genellikle geliri düşük durumdaki olan müşteriler için geçerli bir durumdur. Genel olarak bakıldığında bankalar ev kredisi için kefil istememektedir çünkü konut kredileri ipotekli kredilerdir. Eğer ödeme durumunda bir sıkıntı çıkarsa o zaman evi alan kişi evi satarak kredi borcunu kapatabilmektedir. Siz almak istediğiniz ev için bankaya ekspertiz raporunu vereceksiniz.

Daha sonra ekspertiz raporu da konutun gerçek fiyatına ve acil satıldığında ne kadar edeceğine bakmaktadır. Bu bakıldıktan sonra bankaya rapor gönderilmektedir. Ekspertiz raporunun belirlediği değerin yüzde yetmiş beş değerinde kredi çekilebilmektedir. Daha sonra ise uygun koşullar çerçevesinde taksitlendirmeler yapılmaktadır. Çekilen tutar ilk üç ay yatırılmaz ise ihtarname gelmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı