KrediBilgi | Kredi Başvurusu, Hesaplama, Bilgi Edinme

Findeks Kredi Notuma Nasıl Bakabilirim?

21.09.2019
31

Kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıklarınızın KKB’de toplanarak, değerlendirilmesinin sonucunda oluşan kredi notu sorgulama işlemiyle öğrenilebilmektedir. Kişiye özel kredi puanının sorgulanabilmesi için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler mevcut. Bu yöntemlerden dilediğinizi kullanarak, kısa süre içerisinde finansal geçmişinize dair verilen puanı öğrenebilirsiniz…

Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi notu sorgulama işlemi için temelde iki farklı yol izleyebilirsiniz: Bankalar aracılığıyla ya da KKB aracılığıyla. Ancak bankalardan kredi notumu öğrenmek istiyorum diyenlerinde uygulayabilecekleri yöntemler farklılık göstermektedir. Bu nedenle öncelikle KKB aracılığıyla kredi skoru nasıl sorgulatılır konusuna değinelim.

www.findeks.com sitesine girerek, sağ üst köşede yer alan Ücretsiz Üye Ol butonu üzerine geliniz ve müşteri tipinize göre üyelik seçimi yapınız. Ardından Bireysel Üyelik için örnek vermek gerekirse; linke tıkladığınızda açılan sayfada formu okuyup anladığınıza dair olan bölümü işaretledikten sonra TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, doğum tarihi ve e-posta bilgilerinizi giriniz. Eğitim durumunuz ve çalışma şekliniz için de işaretleme yaptıktan sonra güvenlik kodunu yazarak, “Devam” tuşu aracılığıyla üyeliğinizi tamamlayınız. Findesk.com’a yeni oluşturduğunuz üyelik bilgileriyle giriş yaptıktan sonra Findeks Kredi Notu ürününü satın alarak anında size özel oluşturulan skoru sorgulatabilirsiniz.

Bankalardan Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Bankalar aracılığıyla kredi puanınızı öğrenmenin de iki farklı yöntemi mevcut. Bunlardan ilki direkt şubelere giderek, kredi notunu öğrenmek istediğinizi ifade etmektir. Ancak şubeler bu ricanın karşısında notunuzu sorgulamak istemeyebilir çünkü aynı hizmeti ücretli bir şekilde internet şubeleri üzerinden de vermektedirler. Bu nedenle eğer kredi notu sorgulama ile ilgili talebinize olumsuz bir yanıt gelirse, internet bankacılığı hesabınıza girerek hızlıca puanınızı öğrenebilirsiniz.

Bankanızın internet şubesine ya da mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra ilgili menüden Risk Raporu sekmesine ulaşınız. Genellikle bu sekme, her bankada aynı olmamakla beraber “Başvurular” menüsü altında görüntülenmektedir. Risk Raporu bölümüne ulaştığınızda, kurumun belirlediği ücret karşılığında kredi notunuzu anında sorgulatabilir ve geçmiş dönem borçlarınıza ilişkin ödeme tablosunu inceleyebilirsiniz. Bu işlem için dilerseniz, müşteri hizmetlerinden teknik destekte alabilirsiniz…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.