Hibe KrediKredi

Hibe Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hibe kredisi başvuru 2020 yılında da devam ediyor ve hibeden yararlanmak isteyenlerin başvuru işlemlerini ilgili tarihler arasında tamamlaması gerekiyor. Devlet destekli olmak üzere yıl içerisinde farklı projeler kapsamında birçok hibe verilmekte ve bu projelerin başvuru tarihleri değişkenlik göstermektedir. Şuan için Genç Çiftçi Hibe Kredisi başvuruları başlamış bulunmaktadır. Bu hibe kapsamında köylerine dönerek, proje süresi boyunca kesin köyde kalmayı taahhüt eden kişilere 30 bin lira kredi verilmektedir.

Genç Çiftçi Hibe Kredisi Şartları

Hibe kredi başvuru 2020 ile 2019 yıllarının şartları aynıdır. Çünkü geri ödemesiz hibe kredisi projesi, 2017-2020 yıllarını kapsamaktadır. 3 ana kategoride yatırım yapma koşuluyla verilen Genç Çiftçi Hibe Kredisi, 18 ve 41 yaş arasındaki kişilere tanınan bir haktır. Desteğin diğer şartları ise çiftçinin herhangi bir yerde çalışmıyor olması (işsiz olması), hayvancılık ve tarımsal alanda yatırım yapması, kendi adına kayıtlı ticari işyerinin bulunmaması (esnaf olmaması) ve ÇKS’ye kayıtlı olmasıdır.

Hibe Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırsal alanlardaki hayvancılık ile tarım faaliyetlerinin arttırılmasını hedefleyen devlet, hem kırsal alanların kalkınması hem de istihdamın sağlanması amacıyla Köye Dönüş Projesini hayata geçirdi. 18-41 yaş aralığındaki çiftçilere belirlenen faaliyet alanlarında iş kurmaları için 30 bin TL kredi verilmeye başlandı. Peki, hibe kredi başvurusu nasıl ve hangi tarihlerde yapılabilmektedir?

3 sene boyunca destekler verilmeye devam edeceği için başvurunuzu 2020 ila 2021yılları arasında istediğiniz zaman yollayabilirsiniz. Hibe kredisi başvuru 2019 için Gencciftci.tarim.gov.tr adresi üzerinden kullanıcı girişi yapmanız ve veri tabanına kayıt olmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/Login adresine tıklayınız, sonrasında “Yeni Çiftçi Kaydı” ikonuna basarak kişisel bilgilerinizi istenilen alanlara yazınız. Ardından Çiftçi Girişi ekranından, aldığınız şifre ve TC kimlik numaranızla kullanıcı girişi yapınız. Gerekli başvuru işlemlerini ilgili sayfadan gerçekleştirdikten sonra başvuru belgeniz ve talep edilen diğer evraklarla birlikte bağlı bulunduğunuz Tarım İl veya İlçe Müdürlüklerine müracaatınızı yapınız. Bu proje desteği, tamamıyla ihtiyaç sahiplerinin yararlanabilmesi adına oluşturulduğu için yukarıda belirtilen şartları sağladığınızdan emin olunuz. Dilerseniz konuya ilişkin Resmi Gazete’de yayınlanan kararnameyi de inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı