Kredi Kartı

İnsanları Etkileyen Onları Büyüleyen Renkli Dünya Kredi Kartları

Geçtiğimiz yıllarda insanlar nakit para taşımak zorunda kalıyordu hırsızlık olayları çoğalmıştı. Kiminin çantası kiminin cüzdanı çalınıyordu ya da çantamız bozuluyordu ya da yere düşüyordu bütün nakit paralar yere düşüyordu Türk bankacılık sektörü son 25 yılda kendini geliştirerek ve yenileyerek bu tür zarar gördüğümüz hallerden bizi kurtarmak adına globalleşen dünya’ya ayak uydurmak adına ülkemize birtakım kolaylıklar getirmeyi amaçlayarak kart sistemini hayata geçirdi.

Artık herkes parasını bankaya yatıracak yatırdığı parasını gece saat kaç olursa olsun kimseye muhtaç olmadan çekebilecekti. Nakit taşımayacak nakit paranın yerini kart alacak işlemlerini bu kartla yapacaktı. Türkiye’deki tüm bankalar değişik isimler adı altında önce bankamatik kartları çıkardı arkasından kredi kartları yerini aldı. İş bankası maksimum dedi garanti bonus dedi yapı kredi Word dedi çıkardı. Aslında hepsinin de içeriği aynı idi sadece kartın üzerindeki rakamlar kart üzerindeki desen isim ve de son kullanma tarihi değişikti birde kullanabilme limitleri. Müşteri’nin banka ile münasebeti ile ilgili idi kredi limitinin arttırılması ya da eksiltilmesi.

Bu kartlar hayatımıza girerken kolaylıklar sağlarken iyi güzeldi. Ancak lüzumsuz harcamalar kartların taksitlendirilmesi maalesef bazılarımızı borcu ödeyememe noktasına getirerek farklı kötü sonuçlara gelmesine sebebiyet verdi. Bu nedenle bddk bu banka kartlarına düzenleme getirdi. Tüketicide bir nebzede olsa rahatlamış ve borç batağından kurtulmuş oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı