kapak

İnternetten Para Kazanma Fikirleri

Son zamanlarda insanlar internetten para kazanmak için araştırmalar yapmaktadır. Normal işlere nazaran sürekli bir kazanç sağlanan bu işerin insanları çeken bir diğer tarafı da uyurken bile kazanç sağlatmasıdır. E haliyle durum böyle olunca da internetten yapılabilecek iş fikirleri, günden güne daha fazla merak edilip araştırılmaya başlandı. Bu makalede sizlere internetten işlerin nasıl yapılacağı konusunda detayları sunacağız.

İnternette Ne İş Yapılır?

İnternette yapılabilecek iş fikirleri konusunda sizler için 5 farklı kriter ortaya koyduk. Bu kriterleri sizler için sıralayacak olursak;

•İnternetten yapılabilen bir iş olması.

•Sermaye ihtiyacı bulunmayan bir iş yapmak.

•Alım satıma ya da düzenli gelire uyum sağlayabilir olması.

•Kurumsal ya da freelancer olarak çalışabilme ihtimali bulunması.

•Herkesin yapabileceği bir iş özelliği taşıması.

İnsanlar için işlerde hemen hemen her dönem sorgulanan işin tutup tutmama ihtimalidir. Tutma olanağı bulunan iş fikirleri daha çok ilgi görmektedir.

Tam zamanlı işinizden kazandığınız miktar ne kadar yüksek olsa da mesele ücret için çalışmak değildir. Asıl mesele kendiniz için çalışmanızdır. Bir birey olarak farklı iş yerlerinde yıllarca harcayacağınız emeğin karşılığında hep zirveye ulaşamayabilirsiniz. Hatta bazen zirveyi uzaktan bile göremeyebilirsiniz. Belki aldığınız maaş sizi mutlu mesut yaşatabilir lakin, maaş gibi ihtimallerin hiçbiri sizlerde kendi işiniz kadar heyecana neden olmaz. Ve istekle çalışamazsınız. Bundan dolayı girişimci ruhu denen kavram ortaya çıkmıştır. Sizler de girişimcilik ruhunuz ile kendi yollarınızı çizerek 9-5 mesaisi gibi kavramlara karşı gelip istediğiniz zaman aralıklarında istediğiniz kadar alışabilirsiniz.

1

Ev Yapımı Ya Da Kendi Ürettiğiniz Ürünleri Satarak Para Kazanma

Evden yapılabilecek işlere evde yapılan ya da kendi ürettiğiniz ürünleri de dahil edebilirsiniz. Özellikle hoşlandığım, ilgim olan bir işi yapmak istiyorum diyorsanız bu iş tam size göre. Kısacası kendi hobinizi işe dönüştürebilirsiniz. Dilerseniz bu işi de yine kendi e-ticaret siteniz üzerinden yapabilirsiniz. Hatta online pazar yerleri üzerinden de bu ürünlerin satışını sağlayabilirsiniz.

Bu işte asıl önemli olan evde ne alıp satabilirim sorusunun cevabıdır. Bu soruyu cevaplarken, online iş fikirleri, evde yapılabilecek işler ve internetten yapılabilecek işleri de iyice bir araştırmanız gerekmektedir.

Son dönemlerde el yapımı ve kişiye özel tasarlanmış ürünlere yoğun bir ilgi başladığından dolayı ev yapımı ya da el yapımı ürünler oldukça fazla ilgi görmektedir.

2

Dropshipping Yapmak

Online olarak evde yapılacak işlerden biri olarak dropshipping ile satış yapmak sayılabilir. Bu yöntem aynı zamanda evde bir depolama alanına ihtiyaç duyulmadığından diğer evde yapılabilecek işlere göre oldukça avantaj sağlamaktadır.

Dropshipping yönteminde, bir tedarikçi firma ile anlaşmanız gerekir. Ayrıca kendi e-ticaret sitenizde XML ile istediğiniz ürünleri de bu yöntemle görüntüleyebilirsiniz. Bir sipariş almanız halinde anlaştığınız tedarikçi firma bu ürünü sizin adınıza gönderir. Tabii ki bu noktada dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken bazı detaylar mevcuttur. Detaylıca araştırmanızı tavsiye ederiz.

3

Sosyal Medyada Etkili Olmak

Bugün sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanmak oldukça yaygın bir iştir. Etkili bir şekilde sosyal medya kullanmak; kendi sosyal medya hesabınızı büyütmek ve ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için markalar ile çalışmak üzere kullanmak anlamına gelmektedir.

4

Kripto Para Piyasaları ile İlgilenmek

Aslına bakarsanız bazı insanlar henüz kriptonun farkında bile değiller lakin bazılarıysa kripto paralar sayesinde yüksek gelirler elde etti.  Elbette yüksek gelirler elde edenler bu piyasayı uzun yıllardır takip edenlerdir.

Kripto para piyasasını anlıyorsanız ve kendinizi bu işe adadıysanız elbette kazanç elde edeceksinizdir. Lakin bunları yaparken dikkatli ve bilinçli davranmalısınız.

Bu işten para kazanmak için araştırma yapmalısınız. Sakın körü körüne hiç araştırmadan ilerlemeyin. Araştırmanız sonucunda size mantıklı gelen kripto parayla ilgilenip ve gelir elde edebilirsiniz.

5

Prova Okuyucusu Olmak

Online dergilerde makalelerin denetimini yapabilecek yeteneğe sahipseniz prova okuyuculuğu sizin için online para kazanma yollarından biridir.

Bu işte tek yapmanız gereken, yazılmış olan makalenin dergide yayımlanmadan önce kontrolünü yaparak hatalarını gidermektir. Makaleyi biçimlendirme ve cümle yapılarındaki hataları gidermek gibi görevleriniz bulunduğundan iyi bir dilbilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Elbette düzenlemeler için yazım ve imla hakkında da yeteri kadar bilgiye sahip olmalısınız. Flexjobs, Indeed, Fiverr, Upwork gibi platformlar sayesinde bu işleri edinebilirsiniz veya bir dergiyi arayarak bu konuda ihtiyaçları olup olmadığını sorabilirsiniz.

6
Dolap Uygulaması

Online Satış Yapmak

Günümüzde alışverişlerimizin büyük çoğunluğunu online olarak yapmaya başladık. Peki para kazanmak için online satış yapmaya ne dersiniz?

Cevabınız evetse kendiniz için bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz. Eğer siteyi yapamazsanız bir diğer seçenek olarak büyük e-ticaret sitelerinde kendi dükkanınızı oluşturabilir ve istediğiniz tarzda ürünlerin satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Satışlarınızla müşterilerin dikkatini çekebilir ve iyi bir hizmet verirseniz kısa sürede daha iyi kazançlar sağlayabilirsiniz. Hatta günümüzde bazı insanlar giymedikleri kıyafetleri de ikinci el satış uygulamalarından satmaya başladılar. Bu sayede de kazanç elde edebilirsiniz.

7

Reklam Kampanyası Geliştiricisi Olmak

Sizden faydalanacak müşteriler için sosyal medya kampanyaları, uygulamalar, e-posta dağıtımı, video, mobil yarışmalar, çevrimiçi medya reklam satın alımları veya bahsettiklerimizin hepsinden bir parça kullanarak online kampanyalar ve içerikler ortaya koyabilirsiniz. Bu içerikleri yaratıcılık çerçevesinde planlayabilir ve oluşturabilirsiniz.

8

Satış Ortaklığı İle Para Kazanma

Bağlı kuruluş pazarlaması (satış ortaklığı), diğer şirketlerin ve web sitelerinin ürün, hizmetlerini internette tanıtmanın rövanşta olan yöntemlerindendir. Üretilen her satış için sizler de belirli bir komisyon kazanacaksınız.

Bağlı kuruluş pazarlaması, internetten işler arasında hem en kolay hem de en kârlı iştir. Çünkü kendi ürününüz yoksa sadece diğer tüccarın ürünlerini satarak para kazanabilirsiniz. Kendi sitenize sahip olmak; İnstagram, Youtube, Pinterest ve benzeri sosyal mecralar üzerinden ürünleri tanıtabileceğiniz platform avantajı sağlamaktadır. Bu iş belirli bir sermaye harcamadan yapılabilecek en popüler iş fikirlerinden biridir.

9

Udemy ile Para Kazanmak

Udemy dünyanın en büyük çevrimiçi öğrenme pazarıdır. San Francisco merkezli Udemy, 2009 yılında kurulmuştur ve gün geçtikçe popülaritesi artmaktadır. Burada 10 milyondan fazla talebe, programlamadan tutun yogaya hatta müziğe kadar her konuda ders almaktadır.

On binlerce kurs, konunun uzmanı olan eğitmenler tarafından öğretilmektedir. Bu derslere kaydolan her talebe, istediği vakit kendi hızına göre dilediği kursu öğrenebilir. Bu arada öğretmenler, öğrenim için başvuran öğrencilerin öğrenimlerini sağlayarak Udemy ile para kazanırlar.

Udemy ile para kazanmak için bilginizin ve yeteneğinizin olduğu, genellikle bilişim alanındaki konularda eğitimler oluşturarak bu eğitimlerin satışlarından kar edebilirsiniz.
Öğrencilerin kayıt olurken verdikleri ücretlerin belli bir yüzdeliği sizin hesabınıza aktarılır. Hatta bir Udemy kursu alarak o kursu tamamlayıp profesyonelleşerek kendi kursunuzu verecek seviyeye gelebilirsiniz.