Kredi Notu

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Kredi kartı kullanımında hepimizin ne olursa olsun istediği şeylerden bir tanesi de limitinin yüksek olmasıdır. Aslına bakarsak yüksek limitli kredi kartlarına haiz olmak birazcık da kullanıcının dikkatine bağlıdır. Şu demek olmakta ki kullanım sırasında fazlaca sayıda kredi kartınız var ise bunlardan bir kez sıyırmanız gerekiyor. epey bir sayıda kredi kartına haiz olan kullananların limitlerini bankalar basit, kolay yükseltmezler.

Peki, bu halde ne yapılması gerekiyor sizlere bu yazımızda kredi kartı notu yükseltme mevzularında destek olmaya çalışacağız.

İlk şekilde adınıza kayıtlı olan kaç tane kredi kartı mevcut ise hepsinin borcunu kapatıp, kredi kartlarının iptalini isteyin. sadece sizin için mühim olan bankaya ilişik kredi kartı bulunsun.

Adınıza olan kredi kartı borçlarını ödedikten sonrasında kayıtlı faturalarınızı ödemeyi dikkatsizlik etmemenizi öneriyoruz.

Cep telefonu, elektrik, su organik gaz veya başka kayıtlı faturalar. Kredi başvurusu yapmak da gene işin püf noktalarından biridir.

Fazlaca büyük rakamlarda olmasa da ufak meblağlı kredi talebinde bulunduğunuzda bankanız bu isteğinizi geri çevirmeyecektir. Zamanında ödemelerinizi yaptığınızda da bu işlemler banka kredi kartınıza yansıyacak, dolayısıyla bankanın kendisinin size kredi kartlı limit yükseltme teklifinin sunulması da gerçekleşecektir.

Unutmayınız ki kredi notunun ne olduğunu ve kredi notunun neden düştüğünü bilmeden düşük kredi notunuzu yükseltmek için adımları doğru uygulayamazsınız. Öncelikle neyin neden ve nasıl olduğunu bilmeliyiz.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

2020 yılında kredi notunuzun minimum 1100 civarında olması gerekmektedir. Kredi notu herkesin de bildiği üzere çoğu insana şans getirmiş veya başına bela olmuştur. 2020 yılında da durum farklı değil. Eğer 10.000 TL ve üzeri kredi ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız kredi notunuzun minimum 1100 olması gerektiğini tekrar hatırlatırız. Eğer kredi notunuz 1900 ve üzeri olduğu takdirde bankaların gözünde bankaların gözünde sevilen risksiz müşteri konumuna geleceğinizi hatırlatırız.Geçmişte bankalar ile sıkıntı yaşadıysanız eğer bunu düzeltmek en az iki yılınızı alacaktır.2 yıl boyunca taksitli borçlarınızı vadesinde hatta bir iki gün öncesinde ödemek size kredi notunuzu yükseltmekte büyük bir avantaj yakalamanızı sağlayacaktır. Kredi notu kaç olmalı 2020 yılı için konumuzu maddeler halinde sıralayacak olursak ;

1) Kredi kartı ve kredi ödemelerinizin alışkanlık durumu. Kredi ve kredi kartlarınızı sürekli olarak geçiktiriyor ve bunu alışkanlık haline getirmişseniz bankalar için büyük sorun teşkil ediyor. Kredi notu hesaplanırken bu alışkanlığın %30 gibi bir oranı kapsar.

2) Bankalara olan borcunuz ve hesap durumlarınız %25 oranda etkili bir durum. Borcu biten kredi ve kredi kartlarınız, teminatlı veya teminatsız bankalara olan borçlarınız dikkate alınır.

3) Kredi kullanım yoğunluğunda %15 oranında findeks kredi notu konusunu etkilemektedir. Daha önce kredi hiç kullanmamış olanlar, az kullananlar ve çok kullananlar konusuda kredi notunuzu önemli derecede etkiler.

4) Yapmış olduğunuz kredi başvuruları. Eğer bir bankadan kredi başvurusu yapmışsanız ve bunu aynı zaman diliminde sıklaştırıyorsanız kredi notunuzu önemli derecede etkileyecektir. Bu oran ise %20’dir.

5) Diğer kalan tüm ölçütlerinde etkileme oranı %10’dur.

Kredi notunuzun yüksek olması, cep telefonları operatörlerinden taksitli telefon almanıza da olanak sağlamaktadır. Özellikle Vofadone tarafından sunulan esnek 8 tarifesi şimdilik geçebileceğiniz en avantajlı tarifedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı