KrediBilgi | Kredi Başvurusu, Hesaplama, Bilgi Edinme

Kredi Puanım Nasıl Yükselir?

16.09.2019
31

Kredi Puanım Nasıl Yükselir?

Kredi notu düşük olduğu için bankalardan kredi çekemeyen vatandaşlar kredi puanı yükseltme yolları ile kolaylıkla finansman sağlayabilirler. Çünkü oldukça düşük olan bir kredi skoru için pek çok banka kredi vermeyi kabul etmemektedir. Özellikle de daha önce herhangi bir bankadan kredi çekmiş olan ancak zamanında ödeme yapmadığından dolayı kredi notu düşen müşterilere, finans kurumları çok sıcak bakmamaktadır.

Kredi notu nasıl yükselir diyen tüketiciler için bunun pek çok yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yöntemler içerisinde en etkili olan ise kredi notu düşük olan tüketicilerin, müşterisi oldukları bankadaki ya da bankalardaki) hesap (ya da hesaplarını) etkin ve pozitif bir şekilde kullanmalıdır. Özellikle en kısa sürede kredi notunu arttırmanın yollarını arayan müşteriler, bu şekilde sonuca daha kısa sürede ulaşabilirler.

Kısa Sürede Kredi Notu Yükseltme İçin Alternatif Yöntemler

Kredi puanı yükseltme için uygulayabileceğiniz farklı bankacılık işlemleri mevcut. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

● Banka hesaplarınızda hiç bir borcunuz olmasın,

● Faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verin,

● Pek çok ödemelerinizi banka hesabınız üzerinden gerçekleştirin,

● El altında kalan birikmişlerinizi banka hesabınıza yatırın,

● Sağlık, eğitim ve bazı zorunlu giderleriniz için de para akışını mümkün olduğu kadar banka hesabınız üzerinden gerçekleştirin.

Sonuç olarak kredi notunun yükseltilebilmesi mantığı esasında banka hesabınızı etkin bir şekilde kullanabilmeniz ile doğru orantılıdır.

Kredi Notu Ne Kadar Sürede Yükselir?

Kredi notu nasıl yükselir sorusunun cevabını artık biliyoruz. Ancak yazımızın bir kısmında derlediğimiz kredi puanı yükseltme metotları etkili yöntemler olsa da, bu konuda en önemli unsur zamandır.

Siz, acil kredi ihtiyacınız için oldukça düşük olan notunuzun olabilecek en kısa sürede yükselmesini istiyor olabilirsiniz. Fakat uzun vadede banka hesaplarınızı etkin bir şekilde kullanmanız sayesinde kayıt altına alınacak banka hesap hareketleri sayesinde krediniz yükselecek ve bu sayede bankalar sizlere kredi verebilecektir. Dolayısıyla siz elinizden geleni yaptığınızda, kredi notunuzun yükselebilmesi için zamana ihtiyacınız vardır. Bu nedenden dolayı en azından bir kaç ay ve en ideal olarak ise 1 yıl beklemeniz yerinde olacaktır…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.