kapak 2

Oyunlardan Para Kazanmak

Oyun oynarken para kazanmak herkesin hayalidir. Hem eğlenmek hem de para kazanmak mümkün değil gibi gözükse de mümkündür. Dünya’nın en büyük oyun platformlarından biri olan Steam’de birçok yöntemle para kazanabilirsiniz. Kazandığınız paralarla daha sonra ister başka oyunlar veya itemler alabilir veya paranızı nakite çevirebilirsiniz.

İnternetten para kazanma fikirleri arasında en eğlenceli kısım olan oyunlardan para kazanma, büyük gelirler elde etmenizi sağlayabilir.

store home share

Steam ile Para Kazanma

Steam büyük bir oyun platformu ve kendi içerisinde pazarı bile bulunuyor. Bu devasa oyun platformunda para kazanmak da mümkün. Ve steam üzerinde bir veya birden fazla yöntemle para kazanabiliyorsunuz. Bu yöntemlerden size en uygun gelenini tercih edebilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

ss d196d945c6170e9cadaf67a6dea675bd5fa7a046.1920x1080

CS:GO Skinleri Satarak Para Kazanmak

Steam üzerinde en popüler ve kazançlı para kazanma yöntemi CS:GO skinlerini ve itemlerini satarak para kazanma yöntemidir. Bu yöntemde yapmanız gereken tek şey CS:GO oynamak ve item düşürmeyi beklemektir. Her düşen eşyanın bir değeri bulunmaktadır ve pazarda hemen satılabilir. Örneğin CS:GO oyunun haftalık bonuslarından her hafta bir eşya düşürebilirsiniz ve bu eşyanın değeri 0,05TL ile 5000TL arasında değişmektedir. Yüksek ücrete sahip eşya düşürme ihtimali oldukça düşüktür fakat birden fazla hesap kullanarak düşürme şansınızı yükseltebilirsiniz. Ayrıca CS:GO oyun içerisinde ve 3. Kişilerin oluşturduğu sitelerde belli bir miktar ödeme karşılığında kasa açarak daha pahalı eşyalar düşürebilirsiniz. Fakat bu büyük bir topluluk tarafından kumar olarak görülmektedir ve tüm paranızı kaybetme gibi bir ihtimaliniz de bulunmaktadır. Fakat yayıncı Unlost gibi birçok kişi bu kasalardan tek seferde 5000TL’den fazla kazançlar elde etmişlerdir.

Bunun yanında sadece CS:GO’da değil, birkaç farklı oyunda daha bedava eşya düşürme sistemi bulunmaktadır. Bu oyunlara örnek olarak PUBG ve Dota’yı gösterebiliriz. Tüm bu oyunları oynayan biriyseniz, sadece oyun oynayarak tatmin edici bir seviyede kazanç elde edebilirsiniz. Skinlerinizi ve itemlerinizi nakite çevirmek istiyorsanız ByNoGame gibi oyun pazarı platformlarından satış yapabilirsiniz.

steam topluluk pazari

Oyun Kartları ve Topluluk Pazarından Para Kazanmak

Yukarıda bahsettiğimiz eşyalar dışında her oyun aldığınızda ve oynadığınızda Steam hesabınıza oyun kartları düşmektedir. Ve bu oyun kartlarının değerleri 0,10TL ile 100TL arasında değişmektedir. Bu oyun kartlarını da direkt olarak topluluk pazarı üzerinden satabilirsiniz. Böylece oyun satın almanızın yanında bir miktarını geri kazanmış olursunuz.

pexels fox 3829227

Kendi Oyununu Yaparak Para Kazanmak

En net ve kesin nakit kazanç getiren yöntem olarak Steam’de kendi geliştirdiğiniz oyununuzu pazarlamayı gösterebiliriz. Oyun geliştirme ve programlama konusunda biraz bilginiz varsa sıfırdan bir oyun geliştirebilirsiniz. Oyununuzun satışından direkt olarak gelir elde edebilir ve bunu banka hesabınıza çekebilirsiniz. Ayrıca en çok para kazanacağınız yöntemin bu olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Örneğin 10TL değerinde bir oyun yaptınız ve Steam’de paylaşıma açtınız. Oyununuzu 1000 kişi aldığında vergiler düşüldükten sonra 8000TL gibi bir gelir elde edersiniz.

pexels karolina grabowska 4386442

Hesap Satarak Para Kazanmak

Steam hesapları içerisinde sahip olduğu eşyalarla ve oyunlarla bazen oldukça değerli olabilmektedir. Birden fazla steam hesabı oluşturarak ve bu hesapları geliştirerek satılığa çıkartabilirsiniz. Örneğin içerisinde yüksek seviye bir CS:GO hesabı bulunan ve Steam seviyesi de yüksek hesabı 4 haneli bir ücrete rahatlıkla satabilirsiniz. Bu diğer online oyunlar için de geçerlidir. Ayrıca eski olan fakat içerisinde birçok oyunu bulunduran hesapları da güncel oyun fiyatlarından yola çıkarak biraz indirimle satabilirsiniz.

Bu yöntemlerle oyun oynayarak ve oyun işleriyle uğraşarak kolayca para kazanmanın kapılarını açmış olursunuz. Unutmamak gerekir ki Steam gibi bir çok oyun pazarlayıcısı ve oyunlarda hesap paylaşımı, satışı yasaklanmıştır.