60a4c6d5b57f151370f9887b
60a4c6d5b57f151370f9887b

Thodex Nedir?

Kripto para piyasasında insanları hüsrana uğratan Thodex piyasası, son zamanlarda en çok konuşulan piyasa haline geldi. Mağduriyetler, hukuki süreç, intihara kadar giden vakalardan dolayı fazlasıyla gündemde olan bu konu hakkında bilgi vereceğiz.

Thodex kripto paraların al-satına vasıta olan Türkiye’nin Dünya üzerinde olan ilk borsadır. Faruk Fatih Özer tarafından 2017 yılında Koineks adı ile kurulan şirket, Türkiye’nin kripto para borsası bakımından dördüncü sırada yer almaktadır. Ülke içinde ilk Bitcoin Atm’sini kuran şirket de bu şirket olmuştur. 21 Nisan 2021’de yaptığı açıklamaya göre al-sat işlemlerini durdurdu.

Thodex Olayı Nedir?

19 Nisan’da ilk olarak borsaya erişim durdu. Borsaya 28 saatten fazla süredir erişemeyen kullanıcılar şirket yetkilileri hakkında suç duyurusu yapmaya başladı. Suç duyuruları sonucunda ilerleyen İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu şirkete operasyon başlattı. Bu soruşturma ile birlikte farklı sekiz şehirde eş zamanlı olarak tespit edilen 78 kişi için harekete geçildi.

Baş şüpheli ve şirket sahibi Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’a Havalimanı’nda görüntülendiği ortaya çıktı. Bu sayede Faruk Fatih Özer için kırmızı bülten yayınlanması istenildi. Soruşturma devam ederken şüphelinin Arnavutluk’ta yakalanması talep edildi ve bu süreç devam ediyor.