KrediBilgi | Kredi Başvurusu, Hesaplama, Bilgi Edinme

Vakıfbank e-Teminat Mektubu Uygulaması

12.09.2019
53

Bugün VakıfBank tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 yılında uygulamaya alınan Elektronik Teminat Mektubu Platformu (ETMP) projesinde ilk e-teminat mektubunu kullandırarak, bu alandaki ilk kamu uygulamasında da öncülük yapmaya devam ediyor.

Gümrükler Genel Müdürlüğü’ne ait sisteme entegre olmasıyla beraber başlayan bu yeni dönemde, VakıfBank teminat mektuplarının elektronik ortamda paylaşılmasını ve düzenlemesini sağlayan ilk banka oldu.

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Lütfü Çelebi, yaptığı açıklamada “Çağdaş bankacılık uygulamalarıyla birlikte sektörde dijitalleşmeye liderlik etmekten dolayı çok mutluyuz” dedi.

2018 yılında start verilen uygulama kapsamında Türkiye’nin ilk e-teminat mektubu işlemini gerçekleştirdiklerini belirten Muhammet Lütfü Çelebi, “Artık bu uygulama için kamu alanında tecrübemizle müşterilerimize hizmet veriyoruz. Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün sisteme entegre edilmesiyle birlikte VakıfBank olarak gümrük işlemlerinde de e-teminat mektubu düzenlemeye başladık.” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Çelebi, ETMP kapsamında teminat mektubu düzenlenmesi, vadelerin güncellenmesi, teminat mektubunun tazmini, iadesi veya ibrası işlemlerinin online olarak yapılabildiğini belirterek, milli ekonomimize hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.